Dovolená v Chorvatsku

Po příjezdu jsme museli najít vhodné ubytování což na třetí pokus vyšlo. Bydleli jsme v Červaru, malém přístavním městě. Podařilo se nám najít pěkné ubytování v apartmánu i s terasou, což samozřejmě nejvíc ocenila Sannynka s Jennynkou.  Dovolená nám začala trochu špatným počasím, ale to nás vůbec neodradilo a i přesto jsem si naplánovali pár skvělých výletů.

Jelikož leží Červar 5 kilometrů od Poreče, tak by byla velká škoda nepodívat se do tohoto krásného přístavního městečka.

Poreč

 


 


chrám sv. Marka


muzeum sv. Marka

Benátky
Druhý den měla Libuška skvělý nápad, abychom si udělat výlet do Benátek. Musíme uznat, že to byl víc než skvělý nápad, protože Benátky jsou krásné město a musí se tam líbit snad každému. Dokonce i našim chlupáčům. Sannynku na náměstí sv. Marka zajímali jenom holubi, které honila a brala to jako ohromné zpestření.
Libuška a Jarda měli s sebou i Jimička a Chitu. A tak všichni naši pejsci budili velkou pozornost ostatních návštěvníků a mnozí si je i fotili.
Jediné zklamání z tohoto úžasného výletu bylo večer, kdy nás nechtěli pustit na projížďku lodí po Canal Grande, protože jsme neměli pro psy náhubky. Ale co, taková procházka večerními uličkami po Benátkách je nádherná a má své kouzlo. 


most vzdechů

zátoka sv. Marka a
ostrov sv. Jiří

nábřeží Canal Grande

náměstí sv. Marka

náměstí sv. Marka

Dóžecí palác

Dóžecí palác ze strany
Malého náměstí

 

chrám a zvonice
sv. Marka

vojenská pevnost


náměstí a chrám sv. Marka

 

Zbytek dovolené jsme už trávili na pláži a užívali si krásného slunného počasí.
Červar

 

Děkujeme Libušce a Jardovi za příjemnou společnost.